Розпорядок дня

                                      

 

Режим дня - це мабуть один з самих основних та ключових моментів на який варто звернути особливу увагу. Правильно сформований режим дня і дотримання цього режиму - це вже 60% успіху в налаштуванні вашого організму на здоровий і найбільш ефективний лад. Ви будете функціонувати як швейцарський годинник. А все тому, що як в музиці задали ритм, а ритм, це вже впорядкованість. Відсутність ритму, як і відсутність режиму це хаос, звичайнісінька випадковість.

Дотримуючись режиму дня ми найбільш ефективно накопичуємо свій потенціал, а з часом ми формуємо звички. Звички лягати спати і вставати в один і той самий час, їсти в певні години, працювати, тренуватись, відпочивати. Це сформує певну систему в роботі вашого організму, працюючи по якій, він буде затрачати значно менше зусиль і власних резервів, адже буде чітко знати, які процеси відбуватимуться в ту чи іншу пору дня. В іншому випадку він мусить бути на "поготові" кожної хвилини.

Але для того, щоб правильно сформувати свій режим дня необхідно розуміти біоритми нашого організму і на основі них формувати розпорядок дня. Приведу приклад: якщо снідати в один і той самий час, та ще й кожного разу одну і ту ж їжу, то не зважаючи на цінність самої їжі користь для організму буде надзвичайна, адже він вже чітко буде знати, які саме ферменти потрібно буде виділяти для перетравлення цієї їжі + існує таке правило: одне яблуко з'їджене час від часу має кожного разу, коли ми його їмо лише потенціал одного яблука, проте потенціал того ж яблука з'їдженого кожен день на сніданок буде додаватись до потенціалу кожного наступного з'їдженого яблука. Це правило стосується не лише яблук, їжі, але і тренувань, відпочинку, роботи. Люди які вчаться грати на музичних інструментах, тренуються чітко в певні години, так можна за коротший термін досягнути кращого результату.

Відпрацювавши свій режим, наш мозок розумітиме коли ми їмо, коли працюємо, коли відпочиваємо, тоді і простіше буде контролювати себе, не потрібно буде себе примушувати займатись спортом, адже сам організм вже буде цього вимагати, оскільки звик в цей час в нього тренування і ви надхненно будете чекати цього. Це ж стосується і їжі: ви не будете впродовж дня постійно думати щоб це такого з'їсти, ви просто привчите себе їсти в певні години і функція "вживання їжі" буде не активна в інші періоди дня.

В професійних спортсменів переважно найбільше відпрацьована система режиму дня. І ця спортивна дисциплінованість переноситься і на буденне життя. Такі люди є зорганізованими і часто досягають висот не лише в спорті, але і в самореалізації, бізнесі. Але для того, щоб правильно сформувати свій режим дня необхідно розуміти біоритми нашого організму і на основі них формувати розпорядок дня.

Отже ось декілька правил, яким потрібно керуватись при створенні власного режиму дня.
1. Вставати в ідеалі потрібно з сонцем, а лягати спати хоча б в 22-23 год., а в ідеалі з заходом сонця. (Ввечері, період сну з 22:00 до 24:00 є найбільш ефективний, оскільки саме в цей період людина відпочиває психоемоційно. Якщо лягати постійно після 24:00, то хоч фізично тіло буде відпочивати, проте психічна напруга і втома буде лише накопичуватись).
2. В ранковий період приблизно з 9 до 11 ранку організм повний сил після сну, налаштований на самоочищення, він "розбирає завали", виводить токсини, а ситний сніданок в цей період лише зупинить цей процес (організм переорієнтовує свою увагу вже на переварювання важкої їжі). Сніданок мусить бути легким і складатись з натуральних продуктів, наприклад з фруктів, свіжовичавлених соків, меду, трав'яного чаю, смузі. Такі продукти не перевантажують систему травлення адже самі містять в собі ферменти необхідні для власного перетравлювання + для підтримання найкращого здоров'я нашої травної системи і організму вцілому необхідно свій перший прийом їжі починати зі свіжих овочів чи фруктів, зелені, адже це найбільш відповідна їжа для нашої мікрофлори. Так ми правильно запускаєм роботу шлунку і кишківника. Завершувати день також необхідно свіжими, термічно не обробленими продуктами для того, щоб наша природна мікрофлора могла вночі відновитись.
3. Найбільш сприятливий до вживання їжі наш організм є в обідню пору, в період коли сонце в зеніті. Саме в обід їжа найшвидше перетравлюється та найкраще засвоюється.
4. Також ранкові години найбільш сприятливі для розумової діяльності. Найкраще засвоюється інформація, найбільша концентрація. А отже зранку добре вирішувати самі складні завдання. А якщо братись до справи глобально, то слід створити свій власний режим тижня, місяця та року.

Говорячи про тиждень, місяць - маю на увазі розпланувати коли в нас похід в сауну, коли косметичні процедури, коли прибирання і т.д. А якщо йдеться про планування року, то важливо відпрацювати свою систему: коли ми відпочиваємо, коли проводимо detox - очищення (наприклад на соках) організму і дотримуватись цієї системи з року в рік (при можливості з найменшими відхиленнями).

Для прикладу королівська сім'я Англії відпочиває в один і той самий час, в одному і тому ж місці. Прийоми також влаштовують незмінно згідно з розпорядком року. У відпрацьованому режимі прихована велетенська сила і тільки спробувавши на власному досвіді можна робити якісь висновки, а зміни ви точно відчуєте вже за місяць !

Автор статті: Павлюк Оксана