Салон краси в самої природи.

 

 Кожного року, на початку літа, ми влаштовуємо собі свого роду “beauty-healthy holidays”-  час коли можна цілком і повністю зайнятись собою: маски, масажі, корекція фігури при потребі, щоденні заняття йогою на сході сонця, багатокілометрові прогулянки, детоксикація організму, SPА процедури, дихальні вправи в соснових заповідниках, та й просто впорядкувати свої думки та засмагнути.

 Після такого відпочинку, коли літо тільки почалось, а ти повний сил, енергії, кайфуєш від свого самопочуття та вигляду, переповнений нових ідей, можна планувати інші цікаві поїздки з друзями чи коханим.

 Це чудове місце  –  Кацивеллі, що в Криму. Сама південна точка півострова, що знаходиться між Ялтою Та Форосом. Спокійне місце, де немає натовпу людей, де “по головах” не ходять “хачапурі” і “варені кукурудзи”, де вода чиста та прозора, а розпарені хвойні дерева в обідню пору створюють ефект аромолампи з ефірними маслами. Повітря наповнене фітонцидами, які так позитивно впливають на дихальні шляхи і на організм вцілому.

 Але коли Крим “накрився мідним тазом”, нехай на деякий час, проте… локацію для нашого райського відпочинку душі і тіла довелось шукати нову. І вибір пав на мальовничу Косівщину, оскільки потенціал Гуцульщини велетенський. Про що і буде моя стаття.

 

                                                                                             Beauty-healthy holidays в Карпатах

                                                                                             або салон краси в самої природи

 

  Тут важливо, щоб ви були на автомобілі, тому що перед вами відкриється більше можливостей: Косів, Кути, Верховина, Шешори, Ворохта та ще багато всього. Хоча, навіть  якщо ви без авто, то автобусне сполучення всередині регіону добре налагоджене. Отже, як максимально використати природні можливості Гуцульщини з найбільшою користтю для свого здоров’я? Почати вартує з повітря, яке складає основу нашого життя, адже їжі ми вживаємо приблизно 3 кг в день, а повітря, яке проходить через наші легені щоденно становить 20 кг. І від якості повітря залежать багато процесів в нашому організмі. Вже просто дихаючи цим, неймовірно багатим на різноманітні аромати та кисень повітрям, ми відновлюємо свої життєві сили, очищаємось від деяких видів токсинів, які виводяться  лише через легені. Якщо ми вже виділили цей відпочинок для активної роботи над своїм здоров’ям та виглядом, то вартує вивчити декілька дихальних вправ, які пришвидшать процес інтоксикації всього організму, допоможуть відновити гармонію. Рекомендую “пранаяму” – дихальні вправи з йоги. Це чудова профілактика ракових захворювань, однією з основних причин якої є кисневе голодування клітин. Тут варто ще згадати про антиоксиданти в повітрі, яких найбільше саме на природі, в місцях з багатою флорою.

 Антиоксиданти – це електрично заряджені частинки в повітрі зі знаком “мінус”, які сприяють омолодженню всього організму. Аналогічні електричні заряди, але вже зі знаком “плюс” називаються вільні радикали і мають деструктивну дію на наш організм. В закритих приміщеннях (квартирах, офісах…), де вікна практично не відкривають, повітря позбавлене антиоксидантів і людина дуже швидко втомлюється, часто хворіє. В таких випадках добре користуватись іонізатором повітря.

 

 Друга загальнодоступна процедура з широким спектром дії – це є багатокілометрові прогулянки, які покращують нашу фізичну форму, відбувається природня корекція фігури, саме в горах, на місцевостях з яскравим рельєфом, найкраще прокачуються ноги, сідниці, прес, спина, адже не одноразово доводиться то підніматись вгору, то спускатись вниз. При таких систематичних прогулянках ноги стають не просто прокачаними, а надзвичайно красивими, фактурними. Збільшується метаболізм в тілі, а отже швидше проходить очищення від токсинів, які разом з потом виходять через шкіру. Люди з надмірною вагою втрачають зайві кілограми. Покращується самопочуття, настрій, тренується сила волі, а то захоплення від шедевральних пейзажів, які постійно змінюються, які є досконалими по кольоровій гаммі та пропорціях, є бездоганно виконаними оригіналами, а не змальованими копіями, і кожного разу унікальними.

 Хоч ми з дитинства, ще з батьками, часто відпочивали в цих краях, і кожного разу все рівно годі надивитись на цю магічну красу. В таких прогулянках по лісі, які я дуже люблю, є ще багато бонусів : можна збирати гриби, лісову малину, ожину, чорницю, брусницю, трави для чаю. Ми з сестрою є надзвичайно азартними грибарями, при чому нас завжди манять важко доступні місця десь високо в горах. А для тих, хто думає, що в горах все кишить зміями хочу сказати, що змій в горах я вже давно не зустрічала.

 

 Переходимо до SPA процедур (SPA - це абревіатура від латинського Sanus per Aquam,«здоров'я за допомогою води»). Водні процедури залежать від локації, яку ви оберете. Є річка Прут – широка, повноводна, р. Рибниця – трохи менша, славнозвісний Черемош зі скелями, порогами, бурхливий, місцями з глибокими басейнами в м.Косів, але моєю улюбленою річкою є Пістинька, а локацією, де вона сама “яскрава” є с.Шешори. Так, славнозвісні Шешори є моїм номером 1 вже багато років в топі не морських водяних розваг України. Локація абсолютно фантастична: відвісні скелі 10-ти метрової висоти з яких самі відважні стрибають у воду, два потужні водоспади “Великий Гук” та “Малий Гук”, декілька природних глибоких басейнів, для малечі є ділянки з мілководдям, кам'яні острівки, декілька не дуже високих кам'яних платформ для стрибання в воду. Не зважаючи на те, що вода в гірських річках зазвичай досить холодна, тут цей, для багатьох мінус, згладжує той факт, що вода є м’якою, насиченою киснем, що підвищує рівень комфорту, і надзвичайно чистою. Плюс до обіду вода прогрівається досить сильно. Такі загартовуючі купання дуже позитивно впливають на весь організм: покращують тонус шкіри, сприяють очищенню міжклітинного простору, позитивно впливають на серцево-судинну систему, покращується кровообіг у всьому тілі. 

 А самим основним плюсом, саме цього місця (Шешорів) є наявність чудових водоспадів, численних порогів, де водяні потоки є дуже потужними. Ось тут і відбуваються дива!

Це самий крутий природній  SPА салон з вражаючим ефектом дії. Тут і “душ шарко”, і антицилюлітний масаж, і процедури по моделюванню фігури, підвищення тонусу шкіри, позбавлення від солей (кому вони надокучають), зняття напруги з втомлених м’язів. Стаєш на водоспад і, міцно тримаючись, підставляєш нещадній водяній стихії свої проблемні місця. І вуаля! Далі природа зробить все сама. Тонни води несуться попри тебе з такою швидкістю та напором, що годі втриматись, але це настільки заспокоює та розслабляє. Час самої процедури кожен“прописує” собі сам. Результат вас вразить особливо, якщо декілька днів проводити такі процедури. Все тіло підтягується, з ніг та бедер зникає навіть декілька сантиметрів.

  Після таких водних процедур, накупавшись до схочу, пострибавши зі скелі, так приємно полежати на розігрітому камінні, яке прогріває все тіло; коли сильний шум води від водоспадів діє настільки заспокійливо, що ти ніби розпливаєшся по скелях від розслаблення. Сонце також вносить значний внесок для того, щоб ви відчули себе на “сьомому небі”, окутуючи своїм теплом.

 З сонцем тут вартує бути обережним, оскільки ця місцина знаходиться високо в горах де воно  є досить “агресивним” і шпарить, як на південних побережжях. Тому засмагається моментально, згорається також (хто зовсім білий і не користується ніяким захистом). Два дні і ти шоколадний! Це, звичайно, залежитьь від типу шкіри. Я дуже добре засмагаю, при цьому не згораючи. А що найбільше тішить, що ця засмага на довго. Так, гірська засмага досить інтенсивна і дуже довготривала!

 

 

  Але навіть той, розморений стан після відпочинку біля води (а стан настільки буде розслаблений, що в машині, по дорозі назад, вам не захочеться навіть розмовляти), не є межею, тому ми йдемо на “бджолотерапію”, яка вже остаточно нас введе в стан близький до медитативного. Аааа…як я люблю цю процедуру, коли тисячі бджіл окутують тебе своїм фантастичним біополем! Бджолотерапія (як я це називаю), належить до мого топу улюблених методів відпочинку і відновлення сил. І не лякайтесь, вас ніхто не буде кусати! Ми будемо спати на вуликах. Можна всю ніч, можна декілька годин. Це спеціально побудований дерев’яний будиночок в якому вулики слугують ліжками, розташовані впритул один біля одного, утворюють свого роду платформу для лежання, але вихід з вуликів є лише на зовні, тому можете бути спокійні, бджілки не будуть по черзі вилітати до вас щоб поцілувати перед сном. На бджолотерапію ми їздили неподалік від м.Косів, де і проживає наш бджоляр, в якого ми вже багато років купуємо самий смачний мед у світі та різноманітні медопродукти, які є не замінимі в нашому раціоні та косметичних процедурах. Будинок в якому ми спали на вуликах розташований біля лісу і розрахований на 11 людей, правда ми там були єдині. Можете уявити скільки там бджіл, якщо вуликів десь порядка 30-и і в кожному з них приблизно 10 кг тільки бджіл. Полки розташовані в два рівні по периметру всього приміщення (аналог купейного вагону з нижньою і верхньою полками). Хоча такі будиночки бувають різні. Якось ми були і в двохмісному, але мені більше сподобалось у великому, можливо тому, що бджіл там значно більше. Під час процедури між вами та бджолами, що в вуликах під вами, лише дерев’яна перегородка вулика і тонесенький матрац, тому ви, фактично, спите на бджолах. Відчуття абсолютно фантастичне! Це як масаж на все тіло і сауна водночас. По хребту, поясниці розливається приємне тепло, все тіло максимально розслабляється, повітря наповнене медовими ароматами, гул бджіл діє, як найсолодша колискова. Ти відчуваєш ті, ледь помітні вібрації від рухів крил маленьких трудівниць, і здається, що все твоє тіло починає вібрувати на інших частотах в унісон з ними. Такі процедури мають надзвичайну терапевтичну дію на тіло, розум, нервову систему і душу. Лікується весь опорно-руховий пояс (в кого проблеми з хребтом, суставами, постійні болі в поясниці, варто спробувати). Чудово заспокоює нервову систему, рекомендується при різноманітних нервових розладах, стресах, депресії. А також такі процедури дають хороші результати при вегето-судинній дистонії. Бджілки займуться всіма вашими недугами. Ми зі Світланою (моєю сестрою-близнючкою), ведемо здоровий спосіб життя вже багато років, тому хвороби для нас це щось з області фантастики, навіть нежить. Років 5 без жодних недугів. І ТАК, це можливо! Тому наші процедури “бджолотерапії” це лише для того, щоб підвищити свій життєвий тонус, відновити сили, розслабитись і отримати масу задоволення. А чи знаєте ви, що в меді залишаються всі ті лікувальні властивості рослин з яких був зібраний нектар бджолами?

 

 

  І, нарешті, переходимо до косметичних процедур по догляду за шкірою та волоссям. Звичайно, все описане нижче буде виключно з каталогу самої природи. Жодних кремів з баночок, консервантів, барвників, неорганічних сполук, тільки pure nature!

  Після сонячних ванн необхідно подбати про шкіру, волосся. Найкраще для цього підійдуть натуральні маски, трави та рослинні олії.

  Немає нічого кращого для шкіри обличчя в літній період, ніж ягідні маски, багаті на фруктові кислоти, ефект від яких ви помітите одразу після змивання маски. Вони чудово зволожують і підходять для різних типів шкіри. Мені найбільше подобаються з полуниці та брусниці. Хоча для таких цілей підійдуть і малина, вишня, журавлина  та червона смородина. Чорну смородину і чорницю краще не використовувати, самі розумієте чому. Саме фруктові кислоти часто входять до складу найкращих косметичних кремів та масок по догляду за обличчям, а ми використаємо їх з першоджерела, без лишніх хімічних домішок. Вистачає лише розім’яти ягоди і нанести їх на обличчя, періодично поновлюючи маску впродовж 20-и хвилин. Ще обожнюю маску з меду в сотах з додаванням перги чи пилку. Мед в сотах дає значно кращий ефект, а ніж мед вже викачаний з них раніше. Також нанести на 20 хв. на обличчя. Ефект прекрасний! Заспокоює шкіру, вирівнює тон лиця, живить, дезінфікує і настільки розслабляє, що можна й заснути. Підійде як для проблемної шкіри, так і для сухої. Проте, найкрутішою маскою для обличчя є, незмінно, маточне молочко! Це самий сильний в світі біостимулятор, який входить до складу найдорожчих косметичних засобів та ліків. Його можна вживати всередину, як харчову добавку і робити з нього маски. Ідеальний омолоджуючий засіб. Хоча це доволі дорогий продукт бджільництва, але він того вартує.

 

 

  При нагоді можна зібрати трав’яний збір для чаю: листя полуниці, суниці, чорниці, малини, смородини, вишні. Такий збір вважається чаєм краси. А також легендарний “Іван-чай”, про нього, нажаль, сьогодні мало хто знає, а даремно, оскільки хімічний склад цієї рослини вражає своїм широким спектром корисних мікроелементів та вітамінів. Цей чай багатий антиоксидантами, які допомагають зберегти молодість, красу та здоров’я.

 

  Трави стануть в пригоді і в догляді за волоссям. Чаєм кропиви, календули, відварами з коріння та лисття лопуха, любистку можна полоскати волосся після миття. Такі процедури укріпляють волосся, роблять його блискучим та пишним, а лопух ще й лікує шкіру голови. До речі, реп’яхова олія виготовляється саме з кореня лопуха настояному на оливковій чи будь-якій іншій не рафінованій олії. Також для укріплення волосся можна використовувати і інші рослинні олії, такі як олія грецького горіха, гірчична, лляна, обліпихова, гарбузова. Нанести на шкіру голови та по всій довжині волосся, залишити на 1-2 год або і на всю ніч. В холодну пору закутати голову плівкою та рушником.

 

  Олія грецького горіха, гарбузова, мають високий показник SPF (захищають шкіру від агресивного впливу сонячного проміння), а отже є чудовою альтернативою сонцезахисних кремів. Гарбузова та обліпихова олії багаті на кератиноїди (вітамін А), які допоможуть досягнути більш інтенсивного відтінку засмаги при нанесенні її під час сонячний ванн. Всі ці рослинні олії можна використовувати для систематичного догляду за шкірою обличчя та тіла.

 

  В Карпатах, де вода з чистих джерел, криниць, шкіра та волосся самі по собі стають кращими, а якщо ще хоч трохи часу приділити для догляду, масажів, походу в сауну, SPА процедур та здорового харчування, ви відчуєте себе заново народженими. І повірте, такого роду відпочинок оправдає себе, спробувавши одного разу, ви захочете ще! :)

 

Автор статті: Павлюк Оксана