Штучне хутро в моді, або ж як стати свідомим.

 

                                          


     Абсолютно всі етапи виготовлення натуральногохутра однаково огидні: брудні ферми по вирощуванню пухнастих тварин, масса доказів того, що велетенська кількість тварин перебувають при повній свідомості під час здирання шкіри, катастрофічна шкода довкіллю, яку наносить виробництво хутра. При обробці, щоб призупинити процес гниття, його обробляють великою кількісттю хімічних речовин: цианіди, смоли, формалін, формальдегіди, при вологій погоді, можна відчути неприємний запах від шубки - це змивається хімія, якою було оброблене хутро. Тому це шкодить не лише довкіллю, але й вашому здоров'ю. Виготовлення хутра належить до списку п'яти самих шкідливих напрямків промисловості по показникам забруднення токсичними металами, і цей список складали не захисники довкілля, а Всесвітній банк. Тому, всі хто називає хутро екологічним, просто незнають, як цей термін тлумачиться.

                                 


    Англія залишається рішучою противницею натурального хутра. Ферми по вирощуванню тварин з яких отримують хутро в Англії  були заборонені ще в 2000 році, а результати опитування загальної думки, проведеного в 2011 році Королівською спілкою по боротьбі з жорстоким відношенням по відношенню до тварин, показали, що 95% англійців відмовились би носити натуральне хутро, якщо б їм запропонували альтернативу. Практично всі мережеві магазини – від H&M до Selfridges – відмовились від продажу хутра, а спроба обійти заборону на природнє хутро, яка діє в Harvey Nichols, коштувала модному директору Паула Рід (Paula Reed) її посади. Багато модних будинків, які користуються повагою в Англії - від Stella McCartney до Vivienne Westwood – рішуче виступають проти натурального хутра.
    А також багато відомих дизайнерів повністю відмовились від натурального хутра і все частіше використовують в своїх виробах штучне хутро та шкіру, піднімають престиж цих матеріалів і боряться за збереження життя тварин. І це цілком зрозуміло, адже штучне хутро практично нічим не поступається по свому зовнішньому вигляду і міцності натуральному, а також воно більш доступне по ціні. Крім того, за допомогою штучного хутра набагато легше підкреслити свою індивідуальність та втілити найяскравіші свої фантазії.
   Задопомогою одягу ви демонструєте свою позицію, свої переконання та те, що ви є свідомою людиною, яка бере на себе відповідальність за свої вчинки. А отже сліпо не купуєте те, що, дякуючи маркетинговим ходам, вам хочуть продати, не дивлячись якою ціною виготовлений певний товар. При покупці ви завжди повинні замислюватись як і з чого або ж з кого він робиться.

                                                  

  Головна захисниця тварин в модній індустрії і активістка організації «Люди за етичне відношення до тварин» - дочка сера Пола Маккартні Стелла Маккартні. За свою ідею Стелла почала боротись ще в 1997 році, будучи дизайнером дому Chloe. В 2001 році Стеллу запросили працювати в модний дім Gucci, де вона зразу ж припинила випуск сумок з натуральної шкіри під логотипом Gucci.
 Два роки поспіль Маккартні відкрила свій перший магазин в Лондоні, де сьогодні продається одяг, аксесуари, білизна та парфумерія під брендом  Stella McCartney.

За 11 років роботи дизайнер Сталла жодного разу не використовувала матеріали тваринного походження при створенні колекцій та нікому не дозволяє, навіть на рекламних фотографіях, поєднувати її речі поряд з натуральною шкірою та хутром. Стелла Маккартні подала в суд на хутровий бутік Hockley, побачивши в його рекламі модель в норковій шубі і в білизні власного дизайну. А перш ніж відчинити мережу своїх магазинів в Індії, Стелла висунула вимогу: забезпечити охорону бенгальським тиграм, які на межі вимирання та накласти заборону на їхнє використання в циркових шоу. Індуси вимоги виконали для того щоб шість бутіків 
Stella McCartney з’явилися в їхній столиці.
 «В глибокому змісті це все-таки питання виховання. Вбивати лисицю заради хутряної шуби – жорстоко. Але більшості дизайнерів просто не хочеться замислюватись над цим питанням. Набагато простіше сконцентруватись на прибутках. Я розставила свої пріоритети: для мене хутро вже не є модним», - розповідає Стелла Маккартні і в своїх переконаннях вона в світі моди не самотня.

                                             


На даний момент шерсть – єдиний матеріал тваринного походження в одязі Stella McCartney. Її закупляли на аргентинських фермахOvis 21. Про припинення контракту Стелла повідомила особисто в себе на сторінці в фейсбуці. Причиною стало жорстоке відношення з вівцями на фермах Ovis 21. Спочатку Маккартні показали відеозвіт організація РЕТА ("Люди за етичне відношення до тварин"), присвячений умовам життя тварин на ранчо Ovis 21, а після цього дизайнер провела своє власне розслідування, де виявилось, що, як мінімум на одному ранчо із 26, в яким закуповували шерсть, під час стрижки з вівцями поводились жорстоко. "Один випадок - це вже занадто багато" - пише Маккартні.

 
Zara і Massimo Dutti, які належать найбільшому в світі рітейлу одягу Inditex, прислухались до борців за права тварин і відмовились від виробництва одягу з ангори. Ті речі, які вже знаходяться на складах, передадуть сирійським біженцям в Лівані. В минулому році від виробництва одягу з шерсті ангори відмовились декілька найбільших рітейлів, в тому числі H&M, Topshop та ASOS. Причиною стало відео, випущене організацією РЕТА, які виступають за гуманне відношення з тваринами де видно як добувають цю шерсть в Китаї – країні, звідки постачається основна частина «ангори». Кожні три місяці шерсть вручну здирають з кроликів,  коли відростає нова. Решту часу кролики знаходяться в маленьких одномісних клітках без підстилки. Так вони існують від двох до п'яти років, після того тих, хто вижив, вбивають і відправляють на переробку, пише сайт PETA.org
 Представники H&M заявили, що не в стані контролювати своїх партнерів в Китаї, та ще вісім азіатських країн постачальників, щоб перешкодити варварським методам видобування шерсті. Нещодавно від виробництва одягу з шерсті ангорського кролика відмовилась ще одна шведська фірма – Gina
Tricot. Компанія запропонувала клієнтам, які придбали ангоровий одяг в їхніх магазинах, повернути кошти за покупку.

                                  

За останній час це вже другий гучний скандал, пов’язаний з шокуючими звітами РЕТА. В кінці липня організація розповсюдила відео звіт про жорстоке відношення з крокодилами на фермах – постачальників французького будинку розкоші Hermès. В результаті співачка Джейн Біркін попросила Hermès перейменувати лінійку сумок Birkin з шкіри крокодила, а сама компанія почала розлідування по відношенню своїх постачальників.

   Дизайнер Бетсі Джонсон і Ральф Лорен також відмовились від використання натурального хутра. Ральф Лорен переглянув своє відношення до хутра в 2006 році, після того, як на одній зусрічі з активістами РЕТА дизайнер побачив жорстоке відношення з китайської ферми, де вирощували хутряних тваринок для його колекції. З того часу його бренд не використовує хутро в жодній з своїх ліній.

  В 2008 році від використання хутра повністтю відмовились зразу декілька відомих брендів недорогого вбрання. Levi's та Guess вирішили не використовувати натуральне хутро та шкіру екзотичних тварин. Модні бренди Abercromie&Fitch, H&M, Esprit, Billabong, Gap, TopShop, Calvin Klein, Hugo Boss та Вів'єн Вествуд також використовують лише штучне хутро.
  

   Ось не повний список відомих особистостей, які відмовились від хутра: Red Hot Chili Peppers, Мартін Скорсезе, Алек Болдуін, Алісія Сільверстоун, Арнольд Шварцнегер, Мобі, Авріл Лавін, Холлі Беррі, Річард Гір, Орландо Блум, Кемерон Діас, Квентін Тарантіно,Тобі Магуаєр, Шеріл Лі, Энтоні Хопкінс, Роберт Дауні-молодший, Джордж Майкл, Наталі Портман, Пол Маккартні і цей список з кожним днем збільшується.

                  

Більшість жінок купуючи шубу не розуміють яким чином виготовляється такий товар. Виготовлення хутра дуже кровавий і жорстокий бізнес. Тварин в таких фермах утримують в жахливих умовах. Відомо, що приблизно 10-12% норок стали свідомо пошкоджувати своє хутро (відгризати хвости, вушка, вигризати шматки шерсті), щоб не потрапити в цей конвеєр. З норок шкіру здирають заживо, тому, що коли тварина вмирає в кров виділяється адреналін із-за якого шерсть починає вилазити.
 Щорічно в країнах Азії вбивають заради хутра більше двох міліонів котів та собак. Росія та США є основними споживачами товару.
                                                                                                                                                 

    Влада Ізраілю, за вимогами активістів з захисту тварин прийняла законопроект, який забороняє продавати та носити хутро. Даний законопроект передбачає повну заборону на виготовлення, імпорт та продаж речей, які виготовлені з природного хутра.
«Цей закон допоможе врятувати міліони тварин.  Ізраіль може стати першою країною, де не будуть носити хутро», розповідає Джейн Гелеви, виконавчий директор та засновник Міжнародної спілки Анти – Хутро.
Хутро не є необхідністю, це просто елемент моди, або символ статусу, для якого є багато інших підходящих альтернатив. Тим часом як Ізраіль буде першою країною, де повністю заборонять хутро, в деяких містах по цілому світу вже прийняті анти – хутряті позиції, в тому числі Дублін, графство Фінгал, в Ірландії та західному Голлівуді, Каліфорнія. Чиновники Ізраілю сподіваються, що і інші країни послідують їхньому прикладу.

Патриція Філд, відомий стиліст фільму «Секс в великому місті», включила в свою зимову колекцію декілька стильних безрукавок з темного штучного хутра, які можна з впевненістю назвати втіленням еко-шику: гладке, блискуче хутро, анітрохи не поступається красою натуральному, вишуканий крій і досить низька ціна, в порівнянні до виробів з натурального хутра.
Підтримавши нові модні віяння, багато знаменитостей вже переодягнулись в шубки з штучного хутра. В стильному вбранні з синтетичного хутра були зауважені: Кейт Мосс, Вікторія Бекхем, Кетрін Зета-Джонс, Майлі Сайрус,Кейт Хадсон, співачка Келлі Роуленд, телезірка Майлін Класс, Келлі Брук та Елізабет Харлі. Вироби з штучних матеріалів стали активно пропонувати відомі торгівельні будинки.
Доречі, в підтримку того, що штучне хутро користується все більшою популярністю в світових дизайнерів, британська мережа магазинів TopShop написала при вході кожного з своїх магазинів: «Все наше хутро штучне!». Це стало свого роду «знаком якості», який відображає стурбованість проблемою винищення тварин заради хутра. Все частіше з’являються стильні красиві речі з штучного хутра і на світових подіумах – в колекціях Miu Miu,
Ralph Lauren, Calvin Klein, Vivienne Westwood.

Якщо ви насправді хочете бути справжньою Жінкою яка володіє жіночими якостями, таким як добре  серце, співчуття і чутливість до болю інших створінь, бути свідомою людиною, а не біо-роботом, який бездумно споживає товари  виготовлені на стражданнях, спробуйте зробити так, щоб холод байдужості припинив заморожувати ваше СЕРЦЕ ! Адже ми намагаємось бути людьми, а не кровожадними монстрами, в цьому суть життя Людини.


                                                

Автор при написанні статті не мав наміру нікого образити, адже кожен обирає сам, але стояла мета продемонструвати процеси які відбуваються при виготовлені хутра. І пам'ятайте, що саме ви можете змінити багато.

Автор: Павлюк Світлана

Більш детально про виготовлення хутра та всі жахи виробництва знайдете тут.  

https://vk.com/topic-29612534_29387369